Konak Belediye Başkanı Nilüfer Çınarlı Mutlu, İzmir Atatürk Lisesi’nin Pilav Günü’ne katıldı

Konak Belediye Başkanı Nilüfer Çınarlı Mutlu, İzmir’in en köklü eğitim kurumlarından olan Atatürk Lisesi’nin bu yıl 136.’sı düzenlenen Geleneksel Pilav Günü’ne katıldı. İzmir Atatürk Lisesi Eğitim Vakfı ile İzmir Atatürk Lisesi Mezunları Derneği tarafından düzenlenen geleneksel buluşmada Başkan Mutlu, yeniden bir araya gelen çok sayıda mezunun coşkusuna ortak oldu. Siyasetten bilime, spordan sanata pek çok alanda sayısız başarılı isim kazandırmış İzmir Atatürk Lisesi’nin Pilav Günü’ne, Türkiye’nin dört bir yanından ve yurt dışından da katılım oldu.

Her zaman yanınızdayız

İzmir Atatürk Lisesi’nin bahçesinde gerçekleştirilen anlamlı buluşmaya katılmaktan büyük sevinç duyduğunu ifade eden Başkan Mutlu, “Atatürk Lisesi’nin çok kıymetli mezunları, değerli öğrencileri ve sevgili yöneticileri… Bugün burada olmaktan dolayı çok mutluyum. Ben buraya çok yakın oturuyorum, İzmir Atatürk Lisesi önünden her gün yürüyerek geçiyorum. Her seferinde de buradan mezun olan öğrenciler nereleri kazanmış diye bakıyorum. Gerçekten çok gurur verici… Bu kadar pırıl pırıl öğrencilerin yetiştiği, Konak’ın ve İzmir’in bu çok köklü okulunun bundan sonra da büyük başarılara imza atacağını biliyorum. Biz Konak Belediyesi olarak her zaman okulumuzun ve öğrencilerimizin yanındayız. Pırıl pırıl, çağdaş, Atatürkçü ve ilerici öğrencilerin yetişmesi için bir adım uzağınızdayız. Her zaman birlikte, güzel işlerde yer almak dileğiyle” diye konuştu.

Müze ve kütüphaneyi de gezdi

Protokol konuşmalarıyla başlayan buluşma gün boyu süren etkinliklerle devam etti. Pilav ikramının ardından Başkan Mutlu, eşi Necip Mutlu, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir İl Başkan Yardımcısı Tevfik Türk, Konak Belediye Meclis Üyesi Birol Özkardeşler ve İzmir Atatürk Lisesi Eğitim Vakfı Başkanı İhsan Tutum ile birlikte İzmir Atatürk Lisesi Müze ve Kütüphanesi’ni de gezdi. Burada yer alan eserler hakkında Vakıf Başkanı Tutum’dan bilgi alan Başkan Mutlu, hepsini tek tek ilgiyle inceledi. Başkan Mutlu’ya günün anlam ve önemine ithafen Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün portresi hediye edildi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x