‘Siyasete devam edin’ çağrısına Kılıçdaroğlu’ndan yanıt

CHP’nin eski Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara Yıldız Sanayi Sitesi ile başlattığı STK ve esnaf gezilerine bugün de İstanbul’da devam etti.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Zafer Şahin, Kemal Kılıçdaroğlu’nun ısınma turlarına devam ettiğini bildirdi. Kılıçdaroğlu ile esnaf arasındaki diyalogları da paylaşan Şahin şunları söyledi;

* KULİS HABER..
KILIÇDAROĞLU ISINMA TURLARINA DEVAM…

Kılıçdaroğlu: Siyasetin giriş kapısı var ama çıkış kapısı yok.

* Kemal Kılıçdaroğlu , Ankara Yıldız Sanayi Sitesi ile başlattığı STK ve esnaf gezilerine bugün de İstanbul’da devam etti…

KILIÇDAROĞLU’NA ‘SİYASETE DEVAM EDİN’ ÇAĞRISI

* Sabah saat 07’de İstanbul Halciler Derneği Başkanı Numan Dayan ve İTO Meclis Üyesi Mithat Kargun ve yönetim kurulu üyelerinin kahvaltı davetine katılan Kılıçdaroğlu kendisine yapılan “Siyasete devam edin” çağrılarına “Süleyman Demirel’in “Siyasetin giriş kapısı var ama çıkış kapısı yoktur” cevabıyla karşılık verdi.

* Hal esnafının sorunlarını dinleyen Kılıçdaroğlu’na bir esnaf “Yüzde 48.5 oy aldınız. Altılı masa ile çeşitli görüşlerin temsilcilerini bir araya getirdiniz. Siyaset dışı kalma hakkınız yok” dedi..

* Kılıçdaroğlu da “ O masayı kurmak kolay olmadı ‘ cevabını verdi. Esnaf temsilcileri ise “Kolay olmadığını şimdi daha iyi görüyoruz ‘ diye kendisini onayladı.

* Kılıçdaroğlu son günlerde yaşanan siyasetteki kutuplaşma ile ilgili soruya da ‘ kimlik, inanç ve yaşam tarzı üzerinden siyaseti yapmadık. Yapılmasını da doğru bulmam”dedi.

CHP’Yİ KARIŞTIRAN DEM PARTİ KRİZİ

CHP eski genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yakınlığıyla bilinen CHP Grup Başkanvekili ve Afyonkarahisar Belediye Başkan adayı Burcu Köksal, “Seçildiğimde belediyenin kapıları DEM Parti hariç her siyasi partiye açık olacak.” demişti. Bunun üzerine CHP lideri, “Sürçü lisan oldu, belediyenin kapıları tüm partilere açıktır.” açıklaması yaptı. Ancak Köksal sözlerinin arkasında olduğunu söylemişti.

İMAMOĞLU: YA KENDİNE BİR İŞ BULACAK YA DA BAŞKA PARTİ

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu da, partisinin Afyonkarahisar adayı Burcu Köksal’ın DEM Parti çıkışıyla ilgili açıklama yapmıştı. İmamoğlu, “Öyle ben belediye başkanı olursam şu partilileri belediyeye almam, şu partililer hariç şunlarla görüşürüz ya kendine başka bir iş bulacak ya da başka bir parti bulacak! Öyle yok. Biz insan ayırt etmeyiz kardeşim!” diyerek tepki göstermişti.

KRİZDE KILIÇDAROĞLU İDDİASI

CHP derinleşen DEM Parti kriziyle ilgili çarpıcı bir iddia da gündeme geldi. Burcu Köksal’ın eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimatıyla DEM Parti çıkışını yaptığı ileri sürüldü. İddialar sonrası gözlerin çevrildiği Kılıçdaroğlu’ndan açıklama geldi.

“ALÇAK BİR İFTİRA”

T24’e konuşan Kılıçdaroğlu, “Fatih Portakal, Burcu Köksal’ın DEM Parti ile ilgili sözleri söylemesi için benim talimat verdiğimi, yakınımdaki isimlerden biri vasıtasıyla bunu yaptığımı söylüyor. Bakın açıkça çağrı yapıyorum: Bu yakınımda olduğu ya da böyle bir cümle kurulmasını söylenen isim kimse açıklanması gerekir. Böyle bir cümlenin sarf edilmesini söyleyen kişi alçak ve şahsiyetsiz bir kişidir. Ne böyle bir talimat verdim, ne de böyle bir yakınım vardır. Fatih Portakal bunu açıklamak zorundadır. Açıklamıyorsa yalan haber ürettiğini ben söyleyeceğim.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x